Hjem Fiske Det tok 40 minutter å få denne kjempestore sjøørreten opp fra havet.

Det tok 40 minutter å få denne kjempestore sjøørreten opp fra havet.

Av Redaksjonen

Som småbarnsfar, så er det sjelden tiden strekker til. Da må man bare gripe de mulighetene som kommer,
noe Kyrre Jonassen og fiskekompisen gjorde denne helgen. Det resulterte i en kjempestor sjøørret på hele 8200 gram.

– Svært utfordrende vær gjorde fiske vanskelig. Småbarnsforeldre er seige sjeler, så vi hadde bestemt oss for å utnytte tiden vi hadde til rådighet, forteller kyrre til Fiskeavisen.

Fiskerne startet fiske lørdag kl 18:00, det skulle ta flere timer før det smalt i stanga til karene. Søndag kl 02:40 smalt det, hele 40 minutter skulle det ta før fisken var håvet og ombord i båten.

– Vi trodde først den kunne være en 5-6 kg fisk, men det var helt til fisken bestemte seg for at den var sjefen. Fiskekompisen min som håvet sjøørreten, gjorde det til terningkast 10. Fisken viste seg å være et prakteksemplar. Heldigvis hadde vi fått i oss en pose med REAL Turmat, så energien var på topp under fighten, avslutter Kyrre til Fiskeavisen.

Sjøørreten beit på en Apex, langt nord i landet.

Bilde av sjøørreten på 8200 gram. Foto: Privat

Du vil kanskje like dette også

1 kommentar

Video: Små hysterisk fisker fikk sjøørret på 4,95 kilo - Fiskeavisen.no 21. april 2020 - 15:04

[…] Les også: Det tok 40 minutter å få denne kjempestore sjøørreten opp fra havet. […]

Kommentarer er stengt.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Aksepter Les mer

Privacy & Cookies Policy