Hjem Fiske Kjempelaks tatt i Jakobselva

Kjempelaks tatt i Jakobselva

Av Redaksjonen

Foto: Privat

Erkki Nikoskelainen tok ny elverekord i Jakobselva, med en laks på 25 kilo og 133 centimeter.

Saken ble først omtalt i IFinnmark.

Erkki som kommer fra Helsinki i Finland, har fisket i Jakobselva siste uka i august de siste 5 årene.

Denne gangen ble det en skikkelig rugg på 25 kilo.

-Jeg fikk laksen på en 10 fots enhånds fluestang, med en Red Francis tube størrelse 6 krok, forteller Erkki til Fiskeavisen.

Det ble en skikkelig kamp, som varte i 40 minutter. Fisken ble raskt fotografert, før den ble satt tilbake i elva.

– Det var en meget vakker hannfisk. Vi hadde den i vannet hele tiden, og slapp den ut igjen etter at den ble målt og fotografert, sier fiskeren, som fikk litt hjelp av en kamerat for å få sikret seg fisken.

Dette ble ny rekord for Jakobselva. Den gamle rekorden var på 23.6 kilo, satt helt tilbake i 1975.

– Den gamle rekorden var det Ansgar Eriksen som hadde, forteller elvevokter Odd Lehto til iFinnmark.

Du vil kanskje like dette også

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Aksepter Les mer

Privacy & Cookies Policy